HedvabnaStezka.cz TuleniPasy.cz

Doprava

Aerolinky

Letiště Taxi Sharing
JFK New York: průvodce letištěm

JFK New York: průvodce letištěm

Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho také známé jako Mezinárodní letiště New York nebo jen JFK je nejrušnějším letištěm v Severní Americe, co se týče počtu přepravených pasažérů a zároveň páté nejrušnější v celých Spojených státech. Aby také ne, když za rok přepraví téměř 60 milionů cestujících. Otevřeno bylo v roce 1948 ještě jako letiště Idlewild. V roce 1963 došlo k jeho přejmenování na Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho, aby tak byla uctěna památka 35. amerického prezidenta, který byl v roce 1963 nešťastně zavražděn.

10 tipů jak bojovat s Jet Lagem

10 tipů jak bojovat s Jet Lagem

Jet lag – „pásmová nemoc“ nebo taky nemoc z časového posunu, vzniká při rychlých přeletech několika časových pásem. Takové narušování našich biorytmů mívá za následek únavu, dezorientace, nevolnost, bolest hlavy, nespavost, dehydratace, nechutenství a celkovou podrážděnost. Víte, jak se těmto nepříjemným projevům vyvarovat, nebo jak zmírnit dopady pásmové nemoci?

Jaká jsou nejlepší letiště na světě?

Jaká jsou nejlepší letiště na světě?

Společnost Skytrax publikovala výsledky Ceny nejlepších letišť na světě 2017. Již pátým rokem zvítězilo letiště  Singapore Changi International Airport, které je jedním z hlavních dopravních uzlů v Jihovýchodní Asii. Pražské letiště Václava Havla se umístilo do první stovky. Cena nejlepšího letiště světa je nejprestižnějším oceněním v letištním odvětví a je vnímána širokou veřejností jako světová značka kvality.

Mohou být vlaky rychlejší než letadla?

Mohou být vlaky rychlejší než letadla?

Od dob, kdy přes stepi divokého západu svištěly parní lokomotivy, uběhla dlouhá řádka let. Dopravu na velké vzdálenosti po železnici vystřídala auta, autobusy a později letadla, bez kterých si dnes mnozí nedokáží cestování představit. Vždyť co se týče rychlosti a komfortu, nemá letecká doprava konkurenci. Anebo ano?

CHINA EASTERN AIRLINES - pohostinnost na světové úrovni s nádechem východního šarmu

CHINA EASTERN AIRLINES - pohostinnost na světové úrovni s nádechem východního šarmu

China Eastern Airlines Limited (CEA) se sídlem v Šanghaji patří mezi tři hlavní letecké společnosti v Číně. Flotilu CEA tvoří více než 600 letadel s průměrným stářím méně než 5,5 let, což je jeden z nejmladších a nejmodernějších leteckých parků mezi významnými leteckými společnostmi na světě. Jako člen aliance SkyTeam přepravila CEA v roce 2016 přes 100 milionů cestujících a patří jí tak ve světě 7. místo. CEA létá do 1052 destinací ve 177 zemích.