Jak na sbírání leteckých mil a bodů

Jak na sbírání leteckých mil a bodů

Zajímá vás, jak můžete ve svém každodenním životě pohodlně sbírat letecké míle? Bojíte se, že vám současné body propadnou? Přečtěte si naše tipy pro časté i ne-tak-časté cestovatele.  • Vyplňujte on-line dotazníky. Kdykoliv když máte čas, přihlaste se na webové stránky jako jsou e-rewards nebo e-miles. Za každou vyplněnou anketu získáte míle. Obvykle jich budete moct nasbírat pouze několik set, ale pokud jste již blízko svému cíli, může vám to pomoct. Zároveň díky vyplňování dotazníků udržíte svůj účet aktivní.

 

  • Přihlašte se do newsletteru vaší oblíbené aerolinky. Díky tomu vás na každou příležitost získat míle vždy upozorní e-mail.

 

  • Podívejte se, jaké má vaše oblíbená letecká společnost partnery. Například American Airlines spolupracuje s Air Tahiti Nui a Fiji Airways, což je výhoda, pokud chcete rezervovat letenky na exotickou dovolenou. United Airlines zase spolupracuje s aerolinkou Singapore Airlines, jejíž business třída je považována za jednu z nejlepších na světě.

 

  • Míle můžete využít při nákupu letenek jakékoliv partnerské aerolinky. Pokud budete všechny míle převádět do jednoho programu, rychle získáte potřebný objem bodů pro jejich využití.

 

  • Pokračujte ve sbírání mil, abyste se ujistili, že ty stávající vám nepropadnou. Mnoho programů schraňuje nasbírané body jenom 18 měsíců a čas může letět rycheji, než byste čekali. Vždy si pečlivě přečtěte informace psané drobným písmem, abyste přesně věděli, jakou mají vaše míle trvanlivost. Pokud budete pokračovat ve sbírání, lhůtu u stávajících mil prodloužíte. Pro tyto případy se hodí kreditní karty, kde je možné získat míle jako bonusy za placení. Nebo své body využijte dříve než vám propadnou a zarezervujte si let, jehož nákup už dlouho zvažujete.

 

  • S nasbíranými mílemi budete moct navštívit mnoho míst zdarma. Některé sběratelské programy vám například dovolí přidat do svého itineráře zastávku, která může trvat několik dní nebo i měsíců.

 

  • Nepoužívejte nasbírané míle na nákup dárkových předmětů a merchadinsingu. Ano, za 30 000 mil můžete mít zcela nový toustovač, ale ten opravdu nemá tak velkou hodnotu. Dobrý nápad není ani výměna mil za slevu na letenky. Nejvýhodnější je měnit míle za letenky zdarma.

 

  • Nikdy za míle neplatťe. Mnoho webových stránek prodává míle za nejrůznější částky. Nad nákupem přemýšlejte pouze ve chvíli, kdy jste velmi blízko k odměně,na kterou již dlouho čekáte.

 

Většina lidí nevyužívá pro sbírání mil všechny dostupné možnosti. Pokud začnete číst texty psané drobným písnem, budete moct ušetřit více peněz a zároveň se dostanete dál, než jste kdy předpokládali.


18.06.2016, Barbora Trnková