Tipy jak si usnadnit cestování

Tipy jak si usnadnit cestování

Cestujete často a to nejen služebně po Čechách nebo do zahraničí? Připravili jsme pro vás první část vychytaných tipů, jak si služební cesty usnadnit, zpříjemnit nebo dokonce užít. Tyto tipy jistě využijí nejen business travellers! 1. Nechte své zavazadlo stále částečně zabalené, stačí pak přibalit jen čisté oblečení na další cestu.
 2. Vytvořte si na cesty seznam věcí, který si vždy vezmete k ruce při balení a vše půjde snáz. Nezapomeňte, že na takovém seznamu nesmí chybět hlavně věci, jako jsou adaptér, nabíječka, toaletní potřeby a další, které nejčastěji zapomínáme.
 3. Všechno oblečení, které si plánujete zabalit, nejprve rozložte před sebe na postel, to vám pomůže nezabalit si hned několik podobných kousků, věci, které nejdou s ničím kombinovat anebo vás upozorní na to, že nemáte k modré košili přichystanou správnou barvu kravaty.
 4. Vybírejte nemačkavé oblečení, díky kterému nebudete muset shánět na cestách žehličku.
 5. Drobné předměty umístěte do obuvi (např. nabíječku, ponožky apod..) čímž ušetříte místo.
 6. Zabalte si především oblečení v základních barvách – černá, bílá, šedá…  Outfit doplňte barevným doplňkem, čímž změníte zcela jeho vzhled.
 7. Zkontrolujte si své pojištění a to především v případě, že svou služební cestu kombinujete s nějakou zábavou, navštěvujete neobvyklou destinaci nebo se chystáte služební cestu prodloužit o soukromou.
 8. Udělejte si dvě kopie pasu či občanského průkazu, když cestujete do zahraničí, jednu nechte doma a druhou si vezměte sebou. Umístěte ji ale na jiné místo než samotný doklad totožnosti, zvýšíte tím pravděpodobnost, že v případě ztráty či odcizení vám kopie zůstane.
 9. Udělejte si na jeden list papíru krátký itinerář cesty s časy a místy setkání, kontakty a dalšími informace. Ve chvíli, kdy vám vybije telefon, nemusíte panikařit, tento itinerář vám pomůže se zorientovat.
 10. Pořiďte si nějaké drobné mince v měně země, do které cestujete, pro případ, že budete potřebovat drobné na taxi, spropitné nebo jako poděkování portýrovi.
 11. Ujistěte se předem, že vaše kreditní karta nebude zablokována pro „nečekanou transakci“ v zahraničí a že znáte své PIN kódy.
 12. V případě, že je v zemi, kam cestujete, drahý roaming, vyplatí se vám zakoupit si místní SIM kartu s nabitým kreditem. A to nejen pro místní hovory, data, ale i zprávy či hovory do České republiky.
 13. Pokud vám otékají nohy během dlouhých cest a letů, přibalte do své příruční tašky lžíci na boty.
 14. Odstraňte ze své peněženky všechny pro cestu nepotřebné kreditní a věrnostní karty. Pokud nebudete na cestách řídit, nevozte sebou ani řidičský průkaz, na kterém je uvedeno kromě vašeho jména, také datum a místo narození a bydliště, což jsou v případě ztráty údaje lehce zneužitelné k nějakému podvodu.
 15. Zabalte si také „vyprošťováky“, prášek proti bolení hlavy, vitamin C, žvýkačky a další nezbytnosti, které budete potřebovat po náročném večeru s klienty.
 16. Přidejte do svého zavazadla navíc igelitovou tašku vhodnou například na špinavé prádlo nebo zabalení lahve s tekutinou.
 17. Dámy – přebalte svou kabelku, obzvláště pokud letíte letadlem, ujistěte se, že v ní nemáte nějakou zatoulanou tekutinu o objemu 100 a více mililitrů, například parfém. Abyste nemusely na bezpečnostní kontrole celý obsah své kabelky vyprázdnit přímo před zraky všech cestujících.
 18. Kdykoli je to možné, udělejte si pro svůj let check-in online a vyberte si své místo předem. Pomůže vám k tomu například webová stránka www.seatplans.com nebo mobilní aplikace Flifght+.
 19. Letenky si stáhněte do svého mobilního telefonu, usnadníte si tím nejen proces na letišti, ale ušetříte papír a tisk, a tím i životní prostředí.
 20. Nezapomeňte si stáhnout všechny potřebné mobilní aplikace, které usnadní vaše cestování, inspirovat se můžete například zde

09.01.2018, Linda Paterová